امروز پنجشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
Thursday 20th of September 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می‌کنند

نحوه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد


محل تبلیغات شما

الكترود گرافيتی معادلات معمول فولاد را تغيير داده است

الكترود گرافيتی بازار فولاد را با تغييرات چشمگيری همراه كرده است، از افزايش قيمت خريد الكترود و افزايش هزينه توليد فولادسازها و يكه تازی پنج توليدكننده اصلی كك سوزنی در بازار تا تاثير در افزايش قيمت آجر نسوز. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۵ مهر ۱۳۹۶
زمان : ۲۰:۰۳:۵۲

 

به نقل از متال بولتن، الكترود گرافيتی بازار فولاد را با تغييرات چشمگيری همراه كرده است، از افزايش قيمت خريد الكترود و افزايش هزينه توليد فولادسازها و يكه تازی پنج توليدكننده اصلی كك سوزنی در بازار تا تاثير در افزايش قيمت آجر نسوز. اما سناريوی جديد افزايش اختلاف قيمت قراضه با كيفيت بالا و كيفيت پايين است.
در كنفرانس آتن مباحثی پيرامون جبران هزينه بالای الكترود با استفاده از قراضه مرغوب و كاهش مصرف الكترود در فرآيند ذوب مطرح شده است.
به عقيده كارشناسان به دليل نياز بيشتر فولادسازان به اين نوع قراضه در آينده اختلاف قيمت قراضه مرغوب با نوع كيفيت پايين افزايش بيشتری خواهد داشت.
ارزيابی متال بولتن نشان می دهد قيمت قراضه خرد شده وارداتی به تركيه با كاهش ۲۶ تا ۲۹ دلار به  ۳۲۹ تا ۳۳۱ دلار CFR رسيده، در حالی كه قراضه سنگين وارداتی از اروپا تا ۳۱۰ دلار كاهش داشته است.
به نقل از متال بولتن، قيمت الكترود گرافيتي از ۲ هزار دلار در سال ۲۰۱۶ به ۲۲ هزار تا ۴۰ هزار دلار بر تن رسيده است.
توليد الكترود گرافيتی در چين ۳۰۰ هزار تن در سال كاهش يافته و پيش بينی می شود قيمتهای بالای الكترود در بازار تا اواسط سال ۲۰۱۹ گريبانگير فولادسازها باشد.
علت افزايش چشمگير قيمت الكترود به طور قطع در افزايش تقاضای كك سوزنی و جهش قيمت آن می باشد.
توليدكنندگان كك سوزنی بازار مصرف ديگری به نام باتری های ليتيمی مورد مصرف در خودروهای الكتريكی نيز دارند كه تقاضا در آن بازار هم در روند افزايشی قرار گرفته است.
تنها ۵ يا ۶ توليد كننده كك سوزنی در دنيا وجود دارد كه در اين شرايط بحرانی عنان قيمت گذاری را در دست گرفته و هر طور بخواهند در بازار عمل می كنند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment