امروز پنجشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
Thursday 20th of September 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می‌کنند

نحوه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد


محل تبلیغات شما

افزايش ۴۸ دلاری هزينه توليد فولاد به روش قوس الكتريكی در اروپا

انتظار می رود مصرف محصولات طويل در سال۲۰۱۷ با افزايش ۷ ميليون تنی نسبت به سال قبل به ۸۰۱ ميليون تن برسد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
چهارشنبه ، ۵ مهر ۱۳۹۶
زمان : ۱۷:۱۲:۳۷

 

مدير بازرگانی شركت اسپانيايی Celsa معتقد است هزينه توليد بيلت و ميلگرد در اروپا به روش قوس الكتريكی حدود ۴۸ دلار بر تن افزايش يافته است.
به گفته مدير بازرگاني اين شركت در كنفرانس آتن در روز سه شنبه ۲۶سپتامبر اين افزايش قيمت به دليل جهش قيمت الكترود گرافيتی، فرو آلياژها و آجر نسوز می باشد.
به دليل افزايش قيمت الكترود و كمبود آن در بازار قيمت بيلت و محصولات طويل به طور موقت ارتباط مستقيم خود را با قيمت قراضه از دست داده است.
ارزيابی متال بولتن از قيمت ميلگرد در بازار داخلی شمال اروپا در ۲۰ سپتامبر با افزايش ۱۰ تا ۱۵ يورو هفتگی در محدوده ۵۴۵ تا ۵۸۰ يورو تحویل مبدا قرار گرفت. قراضه خرد شده در ۲۲ سپتامبر با كاهش ۲۶ تا ۲۹ دلار به ۳۰۲ تا ۳۰۴ دلار FOB روتردام رسيد.
رشد قيمت فرو واناديوم كه برای افزايش سختی به فولاد اضافه می شود باعث زياد شدن هزينه توليد ميلگرد شده است. 
ارزيابی ماهيانه متال بولتن از قيمت فرو واناديوم با حداقل خلوص ۷۸ درصد در غرب اروپا ۴۴.۹۹ تا ۴۷.۸۱ دلار بر كيلوگرم می باشد. قيمت فرو واناديوم به دليل بازرسی های محيط زيستی در چين، برای سومين هفته متوالی افزايش داشته و در ماه ژوئن به طور متوسط در محدوده ۲۵.۸۲ تا ۲۶.۴۱ دلار بوده است.
طبق اعلام فعالان بازار، با بازنگری در استانداردهای ميلگرد توليدی در چين انتظار می رود توليدكنندگان واناديوم در چين قراردادهای فروش ساليانه خود را از سال ۲۰۱۸ بدون عرضه به اروپايی ها منعقد كنند و اولويت خود را بر فروش به توليدكنندگان داخلی ميلگرد قرار دهند.
قيمت آجر نسوز در هفته های اخير به دليل كاهش عرضه مواد اوليه ای چون اكسيد منيزيم، بوكسيت و اكسيد آلومینیوم افزايش شديدی داشته است.
هزينه توليد به روش قوس الكتريكی افزايش يافته است و روی آوردن به واردات بيلت توليد شده از كوره های اكسيژنی نيز ممكن است نتواند به طور كامل اثر افزايش قيمت الكترود را جبران كند.
به خاطر داشته باشيم كه الكترود گرافيتی در كوره های LF در مرحله متالوژی توليد به روش كوره های اكسيژنی استفاده می شود. البته مقدار مصرف آن نسبت به كوره قوس كمتر است.
انتظار می رود مصرف محصولات طويل در سال۲۰۱۷ با افزايش ۷ ميليون تنی نسبت به سال قبل به ۸۰۱ ميليون تن برسد. كل مصرف ميلگرد ۳۶۰ ميليون تن و مفتول ۲۰۴ ميليون تن برآورد می شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment