امروز پنجشنبه ، ۲۹ شهریور ۱۳۹۷
Thursday 20th of September 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
روسیه و هند به سمت حذف دلار از مبادلات دوجانبه حرکت می‌کنند

نحوه قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس

جزئیات محدودیت‌های صادراتی ایران به افغانستان

نرخ خرید تضمینی گندم تعیین شد


محل تبلیغات شما

رشد ۳۲ درصدی تولید تختال در شرکت فولاد هرمزگان

معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان از رشد ۳۲ درصدی تولید تختال در این شرکت خبر داد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
دوشنبه ، ۳ مهر ۱۳۹۶
زمان : ۲۲:۵۲:۳۰

 

محمدجعفر پارسی ظهر امروز در جمع خبرنگاران گفت: کارکنان پرتلاش واحد فولادسازی و ریخته‌گری مداوم فولاد هرمزگان از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه توانستند، ۵۷۹ هزار و ۶۵۱ تن تختال تولید نمایند که این میزان تولید نسبت به میزان و مدت مشابه سال قبل (۴۳۸۳۰۳ تن) از ۳۲درصد رشد برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه از نخستین روزهای سال جاری، کارکنان فولاد هرمزگان با همت و همدلی روزافزون، افزایش بهره وری و تولید اقتصادی را سرلوحه امور خود قرار دادند، افزود: در همین راستا در فروردین ماه سال جاری رکورد تولید ۱۲۹ هزار و ۸۵ تن تختال به ثبت رسید و کارکنان این شرکت با عبور از ظرفیت اسمی ماهانه توانستند، گام اول را محکم بردارند.
پارسی تصریح کرد: از ابتدای بهره برداری تا انتهای مرداد ماه سال جاری حدود ۵ میلیون و ۸۶۰ هزار تن تختال در فولاد هرمزگان تولید شده این در حالی است که از این میزان تولید در پنج ماه اول سال جاری ۶۳۶ هزار و ۱۷۹ تن تختال به مقصد بازارهای داخل و صادراتی ارسال شده است.
توجه شرکت فولاد هرمزگان به افزایش تولید محصولات ویژه و کیفی یکی دیگر از مباحثی بود که معاون بهره‌برداری این شرکت ضمن اشاره به آن خاطرنشان کرد: محصولات تولید شده مطابق با استانداردهای جهانی و بنابر نیاز مشتریان بوده است.
وی با تاکید بر این که محصولات تولیدی در فولاد هرمزگان شامل گریدهای Al-killed  و Al-  Si-killed  و با بازه کم کربن، پریتکتیک، متوسط کربن، پر کربن و کم کربن میکرو آلیاژی هستند، افزود: برای تولید هر گروه از این فولادها الزامات و استانداردهای تولیدی جهت حصول محصول با کیفیت به کار گرفته شده است. به نحوی که طی این مدت محصولات ویژه کیفی جهت تولید ورق بدنه خودرو(MB)، مخازنCNG، بدنه کشتی، فولادهای دریایی، لوله‌های انتقال نفت و گاز و ... در فولاد هرمزگان تولید و به مقاصد مشتریان داخلی و خارجی ارسال گردیده است.
معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان افزود: در پنج ماه اول سال جاری ۹۶ درصد تختال ها مطابق با سفارش مشتریان و با کیفیت ۹۸.۱۶ درصد تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۰.۵۱درصد رشد را نشان می‌دهد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: کارکنان پرتلاش واحد احیا مستقیم شرکت فولاد هرمزگان نیز در پنج ماهه اول سال ۱۳۹۶ موفق به تولید ۶۸۴ هزار و ۸۱۸ تن آهن اسفنجی شدند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل( ۵۱۲۳۰۸ تن) ۳۴ درصد افزایش تولید را نشان می‌دهد.
معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان با تاکید بر این که طی پنج ماه گذشته بر اساس برنامه استراتژیک سال ۹۶ برای تحقق اهداف شرکت در قسمت‌های مختلف، ۱۵ پروژه TQ تعریف و اجرایی شد، ادامه داد: دستاوردهای این پروژه‌ها افزایش آماده بکاری خط تولید، کاهش مصارف انرژی و سیالات و در نهایت افزایش تولید آهن اسفنجی را به همراه داشته است. به گونه ای که نرخ مصرف گاز طبیعی به ازای تولید یک تن آهن اسفنجی از ۳۰۰ به ۲۸۰.۷ نرمال مترمکعب کاهش یافته است. همچنین نرخ مصرف آب در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به ازای تولید هر تن آهن اسفنجی از  ۱.۱۲ به ۰.۹۸ مترمکعب کاهش یافته است. همچنین مصرف برق نیز به ازای تولید هر تن آهن اسفنجی به ۱۱۱.۸ کیلو وات ساعت تقلیل یافته. این در حالی است این میزان مصرف در مدت مشابه سال قبل ۱۲۴ کیلو وات ساعت بوده است.
پارسی گفت: در بخش تامین مواد اولیه با تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته توسط همکاران واحد خرید طی پنج ماه گذشته رشد چشمگیری در جذب گندله اتفاق افتاد و از خطوط تولید به شکل مناسبی پشتیبانی شد.
معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان با اشاره به شرایط مناسب و چشم‌انداز مثبت آینده بازار فولاد ابراز امیدواری کرد، با تلاش‌ نیروی انسانی متعهد و تلاشگر شرکت، اهداف کمی و کیفی فولاد هرمزگان برای تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن تختال در سال ۹۶ محقق شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment