امروز پنجشنبه ، ۲۸ تیر ۱۳۹۷
Thursday 19th of July 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزیابی کلاف ورق گرم در بازار امارات

وضع تعرفه ثابت گمركی بر واردات فولاد از اروپا

چين مجتمع فولاد ۳.۵ ميليون تنی در فيليپين می‌سازد

جلوی ابلاغ طرح تنظیم بازار محصولات فولادی را بگیرید


محل تبلیغات شما

تقویت ۱۸۳ واحدی شاخص کل بورس

معامله‌گران بورس تهران امروز شاهد رشد قیمت سهام پالایشی‌ها در دامنه نوسان مثبت بود هر چند که غلبه عرضه بر تقاضای سهام از سوی معامله‌گران حقوقی مانع شکل‌گیری صف‌های خرید در این گروه شد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
زمان : ۲۰:۰۲:۴۸

 

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز شنبه ۲۱مرداد ماه ۹۶ با افزایش ۱۸۳ واحدی روی رقم ۸۱ هزار و ۷۶۳ واحد ایستاد.
شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۴۷ واحدی عدد ۱۷ هزار و ۶۵۳ واحد را به نمایش گذاشت.
شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۶۸ واحدی به رقم  ۸۹ هزار و ۹۴۸ واحد دست یافت.
شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش ۱۷۱ واحدی به رقم ۵۷ هزار و ۳۴۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۷۰ واحدی عدد ۱۷۷ هزار و ۹۲۳ واحد را به نمایش گذاشت.
امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش ۴ واحدی به رقم ۹۱۹ واحد رضایت داد.
براساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های تاپیکو با ۱۸ واحد ، گروه صنعتی پاکشو با ۱۱ واحد و ملی صنایع مس ایران با ۱۰ واحد کاهش بیشترین تاثیرمنفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های کشتیرانی ج.ا.ا با ۶۶ واحد ، پالایش نفت بندر عباس با ۵۹ واحد و پالایش نفت اصفهان با ۵۳ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۱۴۳ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۲۷ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۷ هزار و ۹۹۸  نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز  نماد معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی دهدشت، پشم‌بافی افشار یزد، تایدواتر خاورمیانه، فولاد هرمزگان جنوب، اوراق مرابحه واسط تیر سوم در نمادهای معاملاتی سلامت، فولادافزا سپاهان، اوراق اجاره واسط مالی شهریور سوم در نمادهای معاملاتی اجاد، سرمایه‌گذاری تبدیل‌گران فارس خوزستان، ریل‌سیر کوثر، سیمان کردستان، تولید پلاستیک شاهین، فنی و مهندسی مشانیر، مجتمع صنعتی آرتاویل تایر، جوش اکسیژن ایران، پتروشیمی جهرم، پتروشیمی داراب، بیمه سرمد از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، قراردادهای اختیار خرید و فروش سهام پارسان، توسعه بازرگانی آهن و فولاد میلا متوقف شدند.
امروز همچنین دوره معاملاتی اوراق اختیار فروش تبعی سهام شرکت گروه دارویی برکت با سررسید مرداد ماه ۹۷ آغاز شد. همچنین پذیره‌نویسی حق تقدم استفاده نشده بیمه سامان نیز از امروز تا یکم شهریور ماه ۹۶ آغاز شد.
امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد کمتر از ۳۴ میلیون سهم گروه دارویی برکت به ارزش بیش از ۶ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.
در سرمایه‌گذاری غدیر اما اندکی بیش از ۱۷ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۲ میلیارد تومان میان سهامداران عمده با معاملات انتقالی مواجه شد. همچنین امروز ۱۰ میلیون سهم الکتریک خودرو شرق به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان میان سهامداران عمده این سهم منتقل شد.
بر اساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی شاهد رشد قیمت سهام در گروه پالایشی‌ها بود که با وجود تقاضا اما طلبه عرضه سهام معامله‌گران اغلب حقوقی در این گروه مانع از شکل‌گیری صف خریدهای پایدار شد.
همزمان در گروه فلزات اساسی نیز تک سهم‌های فولادی شاهد معاملاتی پرحجم از سوی معامله‌گران اغلب حقوقی بود که در نهایت به دلیل انباشت عرضه در برابر تقاضای سهام روند معاملاتی متعادل را بر این گروه حاکم کرد.
انتظار برای افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی در کنار هیجان ناشی از افزایش تقاضا برای کامادیتی‌ها در بازارهای جهانی باعث شده تا اقبال به دو گروه پالایشی‌ها و فلزات اساسی و به تبع آن گروه معدنی‌ها با افزایش مواجه باشد.
هر چند که بی‌انضباطی مالی در بازار اوراق بدهی و نرخ سودهای بی‌حساب و کتاب بیش از ۳۵ تا ۴۰ درصدی برای اوراق اسناد خزانه بانکی (سخاب) باعث شده تا انگیزه‌ای برای سهامداری در بازار برای معامله‌گران به ویژه حقوقی از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های سرمایه‌گذاری برخوردار از سرمایه متوسط باقی نمانده و به دنبال نقد کردن دارایی‌های مالی از جمله سهام با هدف جذب اوراق بدهی شود.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment