امروز دوشنبه ، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
Monday 18th of June 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
کاهش بیش از ۱۲۰ هزار تومانی قیمت سکه

ارزيابی بازار كك در چين

شتاب افزایش قیمت در بازار کنسانتره

تولید ۵۵ میلیون تن فولاد با رویکرد همگرایی دولت و بخش خصوصی


محل تبلیغات شما

تولید مس شیلی به ۱۲ سال قبل بازگشت

تولید معدنی مس شیلی در نیمه نخست سال جاری میلادی با ۹ درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته به کمترین میزان از سال ۲۰۰۵ کاهش یافت. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
زمان : ۱۹:۱۶:۰۵

 

به نقل از مجله متال بولتن مجموع تولید معدنی مس شیلی از ابتدای سال جاری میلادی تا پایان ماه ژوئن به ۲ میلیون و ۵۱۸ هزار تن رسید که در مقایسه با تولید ۲ میلیون و ۷۷۰ هزارتن مس در مدت مشابه سال گذشته با ۹ درصد کاهش همراه بود. همچنین این میزان تولید در نیمه نخست سال، پایین ترین میزان تولید معدنی مس در شیلی از سال ۲۰۰۵ است که مجموع تولید معدنی مس در آن زمان طی مدت مذکور ۲ میلیون و ۵۱۷ هزار تن به ثبت رسیده است.
این کاهش تولید در حالی است که در اوایل سال ۲۰۱۷کمیسیون مس شیلی ازپیش بینی افزایش۳.۴درصدی تولید معدنی مس این کشور در سال ۲۰۱۷ به‌دلیل افزایش تولید در معدن اسکوندیدا(Escondida)، خبر داد.
متال بولتن علت این افت تولید را چنین عنوان می کند که تولید معدنی مس این کشور با کاهش حجم تولید شرکت BHP در معدن اسکوندیدا آغاز شد که طولانی ترین اعتصاب در طول تاریخ معدن شیلی بوده و ۴۴ روز به طول انجامید. تولیدمعدنی مس این شرکت با ۴۰ درصد افت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ،۳۲۳هزار و ۹۰۰ تن رسید.
کوچیلکو (Cochilco) به ترتیب از کاهش ۶ و۴.۴ درصدی تولید معدنی مس شرکت های کودلکو (Codelco) و آنتوفاگستا (Antofagasta) در شش ماهه نخست سال ۲۰۱۷ خبر داد و میزان تولید این شرکت ها را طی مدت مذکور به ترتیب ۸۵۱ هزار و ۱۷۰ هزار و ۲۰۰هزار تن اعلام کرد.
با این وجود، تولید معدن کولاهواسی (Collahuasi) طی این مدت با ۱.۳ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۲۴۶ هزار و ۹۰۰ تن افزایش یافت اما همچنان کل تولید مس شیلی با افت مواجه شده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment