امروز پنجشنبه ، ۲۸ تیر ۱۳۹۷
Thursday 19th of July 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
ارزیابی کلاف ورق گرم در بازار امارات

وضع تعرفه ثابت گمركی بر واردات فولاد از اروپا

چين مجتمع فولاد ۳.۵ ميليون تنی در فيليپين می‌سازد

جلوی ابلاغ طرح تنظیم بازار محصولات فولادی را بگیرید


محل تبلیغات شما

ورود تامين كنندگان جديد به بازار جهانی زغال سنگ

بسياري از تحليلگران پيش بينی ميكنند كه قيمت زغال سنگ به ١٢٧ دلار بر تن FOB در سال ٢٠١٨ و ١١٢ دلار بر تن FOB در سال ٢٠١٩ برسد. در شش ماهه اول امسال ميانگين قيمت زغال سنگ١٨٠دلار در هر تن FOB بوده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
شنبه ، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
زمان : ۱۲:۱۴:۲۵

 

در حاليكه خريداران زغال سنگ منابع تامين خود را جهت كاهش ريسك افزايش قيمت متنوع ساخته اند، تامين كنندگان نيز با اين روند هم راستا هستند. انتظار ميرود حداقل ٦٧ ميليون تن منابع جديد زغال سنگ در منطقه ی آسيا پاسيفيك تا سال ٢٠٢٠ پديدار شود.
چين، ژاپن و هند در سال ٢٠١٦ حدود ١٣٥ ميليون تن واردات داشته اند كه ٤٥ الی ٩٠ درصد تقاضای بازارهای فوق از استراليا از طريق حمل دريايی تامين شده و اولين گام در تغيير تامين كننده بوده است. سپس در ماه نوامبر تا آوريل در دو مرحله قيمت زغال سنگ بدليل آب و هواي بد در استراليا و توقف توليد در چين دو برابر گرديد.
روند افزايشی قيمت باعث شد تا قرارداهای چهار ماهه با استفاده از ايندكس ها به جای قيمت ثابت امضاء گردد.
اخيرا آمريكا حدود ٨٠٠ هزار تن به چين در سال ٢٠١٧ پس از دو سال صادر كرده است و صادرات اين كشور با ٨٠ درصد به ژاپن در ماه ژانويه تا می ادامه پيدا كرد. مغولستان نيز با ٠/٢ ميليون تن در صادرات به چين با استراليا در اين بازار شريك شد. موزامبيك محصولات خود را به هند و روسيه نيز به APR صادرات خود را افزايش دادند.
در كنار تغييرات ساده ساختار حمل محصولات، بسياری از شركت ها توليد خود را افزايش داده اند در حاليكه تامين كنندگان ديگر معادن جديد باز كردند و يا معادن قديمی خود را به بازگشايی نمودند.
پس از نوسان شديد ١٧٣ درصدی قيمت در نيمه اول امسال، سه ميليون ديگر از معادن واله در موزامبيك استخراج و در نيمه دوم سال وارد بازار خواهد شد و حجم توليد اين معدن به شش ميليون تن خواهد رسيد. همچنين ١١ ميليون تن ظرفيت جديد از روسيه تا سال ٢٠٢٠ وارد بازار خواهد شد كه اولين محموله در ماه جولای از منطقه DENISOVSKOYE صادر گرديد. مغولستان با توجه به ذخاير ٤٠ ميليون تنی زغال سنگ خود در تلاش جهت بازسازی صنعت معدن خود ميباشد. همچنين بسياری از معادن كوچك در كشورهای مختلف استخراج زغال سنگ خود را افزايش داده اند.
بر اساس آمار وزارت صنايع و معادن هند، تقاضای زغال سنگ اين كشور تا سال ٢٠٣٠ دو برابر خواهد شد و به ١١٤ ميليون تن خواهد رسيد .
با وجود منابع جديد تامين زغال سنگ انتظار ميرود افزايش قيمت اين محصول در طولانی مدت تحت تاثير قرار گرفته و از افزايش ناگهانی قيمت متاثر از آب و هوای بد استراليا، مهمترين و اصلی ترين تامين كننده ی فعلی، جلوگيری شود اما استراليايی ها هنوز در بازار آسيا پيشرو هستند و ديگر تامين كنندگان از قيمت زغال سنگ استراليا جهت تعيين قيمت محصول خود در اين بازار استفاده ميكنند و اين بدان معنی است كه امكان افزايش قيمت مانند ماه آوريل امكان دارد دوباره اتفاق بيافتد.
همچنين طبق تحليل بعضی از تحليلگران بازار زغال سنگ، كاهش مصرف زغال سنگ در چين پس از انتخابات در پاييز امسال و تقويت استخراج زغال سنگ از معادن افزايش ناگهانی قيمت را كاهش خواهد داد. بسياري از تحليلگران پيش بينی ميكنند كه قيمت زغال سنگ به ١٢٧ دلار بر تن FOB در سال ٢٠١٨ و ١١٢ دلار بر تن FOB در سال ٢٠١٩ برسد. در شش ماهه اول امسال ميانگين قيمت زغال سنگ١٨٠دلار در هر تن FOB بوده است.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment