امروز دوشنبه ، ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
Monday 18th of June 2018
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
کاهش بیش از ۱۲۰ هزار تومانی قیمت سکه

ارزيابی بازار كك در چين

شتاب افزایش قیمت در بازار کنسانتره

تولید ۵۵ میلیون تن فولاد با رویکرد همگرایی دولت و بخش خصوصی


محل تبلیغات شما

چین نام بانک‌های اخلال‌گر در بازار ارز را اعلام کرد

چین برای اولین بار و در یک اقدام بی‌سابقه نام بانک‌های اخلال‌گر در سیستم ارزی را اعلام و آنها را به پرداخت جریمه سنگین محکوم کرد. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
زمان : ۲۱:۵۲:۰۰

 

به نقل از شینهوا، رگلاتور ارز خارجی در چین در یک حرکت بی سابقه نام ۹ بانک را که اقدام به اختلال در بازار ارز می کردند را اعلام و جریمه سنگینی را برای آنها وضع کرد. این اقدام در راستای کنترل خروج سرمایه از چین صورت می گیرد.  
در همین حال برخی از بانک های داخلی چین از جمله بانک کشاورزی چین، بانک «مین شنگ» و بانک «نینگبو» بر اساس تحقیقات اداره ملی ارز چین به اختلال در تراکنش های ارز محکوم شده اند.  
همچنین این بانک ها به پرداخت جریمه ای بین ۲۶۰ هزار یوآن تا یک میلیون یوآن ( ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار) با توجه به میزان اتهام خود محکوم شده اند.
از سویی دیگر مقامات پکن از اواخر سال گذشته میلادی به دلیل نگرانی از خروج سرمایه از چین، قوانین سفت و سخت امنیتی را برای تراکنش های انجام گرفته با ارز خارجی اعمال کرده اند؛ ضمن اینکه از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون چندین شرکت و فرد حقیقی به دلیل برهم زدن قوانین ارزی در این کشور مجازات شده اند؛ اما این برای اولین بار است که رگلاتور ارز خارجی چینی به صورت علنی نام بانک ها را برده است.
بر همین اساس از این تعداد بانک، ۷ بانک به جرم سندسازی برای خرید کالا با ارز و ۲ بانک دیگر به اهمال گری یا نقض قوانین ارزی محکوم شده اند.  
بر پایه این گزارش، شعبه «شانگهای» بانک «نینگبو» و بانک «مین شینگ» هر کدام به پرداخت یک میلیون یوآن جریمه و تعلیق ارائه خدامات ارزی به مدت یکسال محکوم شده اند. براساس قوانین ارزی چین، هر فرد در سال مجاز به انجام سقف خرید ۵۰ هزار دلار ارز است؛ البته این دو بانک چینی با استفاده از سهم خود به خرید بیشتر ارز برای افراد اقدام کرده بودند.

 

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment