امروز پنجشنبه ، ۵ خرداد ۱۴۰۱
Thursday 26th of May 2022
نفت WTI
نفت Brent
نفت Opec
آلومینیوم
مس
سرب
پلاتین
نقره
اونس طلا
مثقال در بازار تهران
گرم طلای 18 عیار

محل تبلیغات شما
صدور مجوز برای تأسیس واحدهای ذوب القایی ممنوع شد

برنامه مجزای دولت برای افزایش عرضه‌ها در بورس کالا

منتظر سقوط قیمت خودرو با شروع واردات باشید

ذخایر گندم جهانی در پایین‌ترین سطح ۶ سال اخیر


محل تبلیغات شما

طلا درجا زد

در حالی که بازارهای بین المللی منتظر برگزاری نشست بانکهای مرکزی هستند، قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات امروز سه شنبه باز هم تغییری نکرده است. .
جهت مشاهده تصوير در سايز واقعي بر روي تصوير كليك نمايد
سه شنبه ، ۱۱ آبان ۱۳۹۵
زمان : ۱۶:۱۹:۲۱

 

به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، برگزاری نشست بانکهای مرکزی ژاپن و آمریکا طی روزهای آینده و اعلام تصمیمات جدید درباره سیاست های پولی ، می تواند مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا و نرخ ارز باشد.
بر اساس این گزارش قیمت هر اونس طلا امروز سه شنبه به ۱۲۷۶ دلار رسیده است که نسبت به روز دوشنبه حدود یک دلار افزایش داشته است.
قرار است فردا چهارشنبه نتایج نهایی نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا اعلام شود. به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، بعید است که فدرال رزرو در این نشست نرخ بهره را تغییر دهد، آن هم با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری ۸ نوامبر .
انتشار آمارهای مثبت درباره وضعیت بخش صنعت آمریکا اروپا و آسیا، گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو تا پایان امسال را تقویت کرده است. تازه ترین نظرسنجی سی ام ئی نشان می دهد که احتمال افزایش نرخ بهره در نشست نوامبر فدرال رزرو تنها ۶ درصد است و این احتمال برای نشست دسامبر بره بیش از ۷۸ درصد رسیده است.
البته برخی تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که حتی در صورت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست دسامبر، مقامهای بانکی آمریکا طی سال آینده تمایل چندانی برای افزایش بیشتر نرخ بهره نخواهند داشت و این مساله موجب کاهش فشار بر دلار و رشد تقاضای سرمایه گذاری برای طلا خواهد شد.
کارشناسان بین المللی پیش بینی می کنند که تقاضای فیزیکی برای طلا از سوی کشورهای در حال توسعه و نوظهور به خصوص چین و هند نیز طی ماه های آینده افزایش خواهد یافت.
بانک مرکزی ژاپن اواخر امروز سه شنبه نتایج نشست خود را اعلام خواهد کرد و به نظر می رسد که در این نشست سیاست های پولی و نرخ بهره تغییری نخواهد داشت.
تازه ترین آمارهای اقتصادی چین نشان می دهد که شاخص تولیدات صنعتی طی ماه اکتبر به بیش از ۵۱.۲ واحد رسیده است که این رقم بهتر از ماه سپتامبر بوده است.
به نظر می رسد اقتصاد چین در شرایط کنونی به دوران ثبات رسیده است. بانک مرکزی چین طی ماه های اخیر سیاست های حمایتی زیادی را به منظور تقویت رشد و رونق اقتصادی اجرا کرده است.
انتشار آمارهای مهم اقتصادی آمریکا طی روزهای آینده نیز می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا داشته باشد. انتشار آمارهای مربوط به وضعیت بخش صنعت و بازار اشتغال و نرخ بیکاری در ماه اکتبر از مهمترین آمارها به شمار می رود.
 در بازار نفت نیز قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۴۸.۸۰ دلار رسیده است. شاخص ارزش دلار نیز با ۰.۰۱ درصد کاهش به ۹۸.۴۱ واحد رسیده است.

 

.

نظر شما در رابطه با این خبر.
محل تبلیغات شما


Copyright 2010-1392 NerkhBox. All Rights Reserved.
Designed By Roxment